بهرام جی . طاهری . ما . فیزیک سر در هوا .

چند بار شنیدمش . اینور آنور . بعدترش شد چندین بار . یکی از دوست داشتنیهایم شده بود که بروم ببینمش و تن ناکوک صدایم را ول بدهم در فضای موسیقیش . دنبالش نبودم ولی . میدانستم کار حالاها نیست . کنسرت رفتن برنامه ریزی میخواهد . آن هم جای دیگر دنیا ! تیر ماه بود . با بچه ها جمع بودیم . تا صبح شنیدیمش . بعد نوشتمش:

http://shabedeltangi.persianblog.ir/post/596

بعد رفتم سفر یکجای دور . همان شب که رسیدم برنامه داشت ! دنیای پدرسگ کوچک . سرکارمان گذاشتی با این نسبیت اندازه ات . با هم خواندیم . کنار مدیترانه ی آبی زیر نور ماه کامل و ستاره های پرپشت آسمان رقصیدیم : این سودا چه خوش است ... در سرم از عشقت ... و باز خواندیم . چه فضایی بود . هوا رقیق بود . آدمها شاد بودند . روی زمین با هم پرواز میکردیم .  بعدترش در شهر گشت زدیم با بهرام و خندیدیم . باورم نمیشد  انقدر الکی الکی و بی تلاش و هل هل زدن دوست داشتنیهایم برآورده شوند . این اتفاقهای کوچک گاهی برایم انقدر خوشحالیهای بزرگ میآورند که دلم میخواهد به دنیا بگویم واینستا که عمرن اصلن پیاده نمیشم .

................

قانون نسبیت انیشتین میرود زیر سوال . بعد استاد فیزیک مدرن هم که آخر حرفهایش مولانا میخواند . خوب است فیزیک نخواندم که روانی میشدم . نسبتن بی جنبه ام ! یا شاید خامی جوانیست این بی جنبگیها . آقای طاهری را  توی زندان میکنند و دنبال سر کلاف گم شده میگردند . ما در هم وول میخوریم . با آتییستهایی آشنا میشوم که انقدر عارفند که تا مرز جنون میروم .  راز دنیا را توی هیچ مذهبی ننوشته اند . علم هم که جغلگی نسبیش را صدها بار ثابت کرده . آقای طاهری آزاد میشود به زودی  ... اسب زمان میتازد ... بقیه را نیمدانم اما آقای طاهری رازدان خوبیست . آخر هفته هوا عالیست ... رقص و طبیعت میطلبد . سفر مواد خوبیست . آدم را ... میسازد !

/ 2 نظر / 24 بازدید
آیدا

سلام... با اول است که به وبلاگتان سر می‌زنم. راستش به دلیل فیلترینگ نتوانستم آهنگی را که از آن تعریف کرده‌اید گوش دهم( و ببینم!) بعضی وقتها ‌آدم آرزوهایی دارد که فکر برآورده شدنش را هم نمی‌کند ولی آنقدر ساده برای آدم اتفاق می‌افتند که آدم باورش نمی‌شود٬خوشحالم که در این مورد برای شما هم اینطور شد! چه قدر پرحرفی کردم! امیدوارم همیشه زندگیتان پر از خوشحالی‌های بزرگ باشد

bahramji

thanks